Galeria 2021 r.

Zesłanie Ducha świętego (fotorelacja)

Święto Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres Wielkanocny. Obrzędy rozpoczynają się już w wigilię dnia Zesłania. W minioną sobotę z 22 na 23 maja 2021r. w Bazylice Licheńskiej odbyło się modlitewne czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. Po raz kolejny przygotowaliśmy je wraz z pasterzem ks. Rafałem Krauze. Spotkanie rozpoczęło się Apelem Maryjnym, następnie wierni wielbili Pana Jezusa modlitwą i śpiewem. Czuwanie zakończyło się Eucharystią, która rozpoczęła się o północy.

Zesłanie Ducha Świętego zwane też Pięćdziesiątnicą to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Związane jest ze zstąpieniem Ducha Świętego 50 dni po zmartwychwstaniu Jezusa. Zesłanie Ducha Świętego zakończyło proces objawienia rozpoczęty w Starym Testamencie. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła.

Bywają momenty w naszym życiu, kiedy zapominamy o Duchu Świętym, pomijamy Go w naszych modlitwach .Nie róbmy tego, bowiem może On ofiarować wielkie dary: mądrość, rozum, radę, męstwo, umiejętność, pobożność, bojaźń Bożą. Czcijmy Go modlitwą i pieśnią, a odczujemy Jego obecność w naszym życiu i pomoc, którą daje nam zawsze, gdy o nią prosimy

Powiązane wpisy